NPC Teams - Week Seven



  • Northland v Otago Toll Stadium, Whangarei 27-Sep 7:35 PM

    Ross Wright, Matt Moulds, Ropate Rinakama, Josh Goodhue, Tim Bond, Murray Douglas, Dan Pryor, Matt Matich, Sam Nock, Peter Breen, Jone Macilai, Jack Goodhue, Rene Ranger, Jordan Hyland, Solomon Alaimalo
    Reserves: Jordan Olsen, Phil Kite, Chris Apoua, Jack Ram, Kara Pryor, Matty Marwick, Tim Blundell, Tua Tamati

    Aki Seiuli, Sekonaia Pole, Donald Brighouse, Josh Furno, Josh Dickson, Adam Knight, James Lentjes, Sione Teu, Josh Renton, Fletcher Smith, Jona Nareki, Josh Ioane, Josh Timu, Latu Vaeno, Vilimoni Koroi
    Reserves: Sam Anderson-Heather, Craig Millar, Hisa Sasagi, Blair Tweed, Slade McDowall, Jonathan Ruru, Hayden Parker, Leroy van Dam


    Taranaki v Tasman Yarrow Stadium, Taranaki 28-Sep 7:35 PM

    Marty McKenzie, Declan O'Donnell, Sean Wainui, Johnny Fa'auli, Seta Tamanivalu, Stephen Perofeta, Te Toiroa Tahuriorangi, Toa Halafihi, Lachlan Boshier, Pita Gus Sowakula, Leon Power, Kane Thompson, Angus Ta'avao (c), Ricky Riccitelli, Mitchell Graham
    Reserves: Donald Maka, Jared Proffit, Mike Kainga, Fin Hoeata, Adrian Wyrill, Logan Crowley, Ciarahn Matoe, Manasa Mataele

    Will Jordan, Viliami Lolohea, Trael Joass, Alex Nankivell, James Lowe, Mitch Hunt, Billy Guyton; Jordan Taufua, Vernon Fredericks, Ethan Blackadder, Quinten Strange, Alex Ainley, Siua Halanukonuka, Andrew Makalio, Tim Perry
    Reserves: Ti'i Paulo, Tom Hill, Tyrel Lomax, Pete Samu, Shannon Frizell, Finlay Christie, Tim O'Malley, Robbie Malneek


    North Harbour v Hawke’s Bay QBE Stadium, North Harbour 29-Sep 7:35 PM

    1 Karl Tuinukuafe, 2 James Parsons, 3 Sione Mafileo, 4 Gerard Cowley-Tuioti, 5 Jarrad Hoeata, 6 Glenn Preston, 7 Connor Collett, 8 Hapakuki Moala-Liavaa, 9 Bryn Hall, 10 Bryn Gatland, 11 Mark Telea, 12 Shaun Treeby, 13 Matt Vaega, 14 Matt Duffie, 15 Shaun Stevenson
    Reserves: 16 Adrian Smith, 17 Chris Eves, 18 Michael Tamoaieta, 19 Branden Nansen, 20 Murphy Taramai, 21 Chris Smylie, 22 Daniel Hilton Jones, 23 Ben Volavola

    Hawke's Bay: 1 Jason Long, 2 Ash Dixon, 3 Pouri Rakete-Stones, 4 Michael Allardice, 5 Geoff Cridge, 6 Hugh Renton, 7 Tony Lamborn, 8 Marino Mikaele Tu'u, 9 Brad Weber, 10 Ihaia West, 11 Mason Emerson, 12 Richard Buckman, 13 Jonah Lowe, 14 Cardiff Vaega, 15 Tiaan Falcon
    Reserves: 16 Jacob Devery, 17 Timothy Farrell, 18 Jarvy Aoake, 19 Joshua Eden-Whaitiri, 20 Fa'alemiga Selesele, 21 Ellery Wilson, 22 Pasqualle Dunn, 23 To'o Vaega


    Southland v Manawatu Rugby Park, Invercargill 30-Sep 2:35 PM

    1 Joseph Walsh, 2 Brayden Mitchell (captain), 3 Guy Millar, 4 Manaaki Selby-Ricket, 5 Michael McKee, 6 Phil Halder, 7 Tim Boys, 8 Elliot Dixon, 9 Jay Renton, 10 Scott Eade, 11 Aleki Morris, 12 Matthew Johnson, 13 Neria Fomai, 14 Michael Molloy, 15 Ryan Tongia
    Reserves: 16 Thomas Flynn, 17 Shaun Stodart, 18 Morgan Mitchell, 19 Bill Fukofuka, 20 Tupou Sopoaga, 21 Liam Howley, 22 Greg Dyer, 23 James Schrader

    Manawatu: 1 Tuki Raimona, 2 Tom Crozier, 3 Sean Paranihi, 4 Tom Parsons, 5 Jackson Hemopo, 6 Heiden Bedwell-Curtis, 7 Antonio Kiri Kiri, 8 Harrison Brewer, 9 Jamie Booth, 10 Jade Te Rure, 11 Ambrose Curtis, 12 Jason Emery, 13 Lewis Marshall, 14 Newton Tudreu, 15 Te Rangatira Waitokia
    Reserves: 16 Hunter Prescott, 17 Fraser Armstrong, 18 Sione Asi, 19 Liam Mitchell, 20 Brayden Iose, 21 Kayne Hammington, 22 Otere Black, 23 Curtis Reid


    Auckland v Bay of Plenty Eden Park, Auckland 30-Sep 5:05 PM

    Sam Prattley, Kurt Eklund, Marcel Renata, Jamie Lane, Ben Nee-Nee, Taleni Seu, Blake Gibson, Akira Ioane, Jono Hickey, Tyrone Elkington-MacDonald, Joe Ravouvou, TJ Faiane (C), George Moala, Vince Aso, Melani Nanai.
    Reserves: Greg Pleasents-Tate, Emersen Tamura-Paki, Dexter Fa’amoana, Sinclair Dominikovich, Dalton Papali’I, Nico Costa, Harry Plummer, Tumua Manu

    Bay of Plenty: Aidan Ross, James O’Reilly, Jeff Thwaites, Troy Callander, Keepa Mewett, Tom Franklin, Hugh Blake, Jesse Parete, Richard Judd, Mike Delany, Joe Webber, Terrence Hepetema, Lalakai Foketi, Monty Ioane, Chase Tiatia
    Reserves: Seb Siataga, Jordan Lay, James Lay, Tyler Ardon, Henry Stowers, Luke Campbell, Elijah Nicholas, Isaac Te Aute


    Canterbury v Waikato (RS) AMI Stadium, Christchurch 30-Sep 7:35 PM

    Alex Hodgman, Ben Funnell, Siate Tokolahi, Mitchell Dunshea, Dominic Bird, Tom Sanders, Jed Brown, Reed Prinsep, Mitchell Drummond, Richie Mo’unga, Braydon Ennor, Rob Thompson, Tim Bateman, Josh McKay, George Bridge
    Reserves: Nathan Vella, Chris Gawler, Oli Jager, Hamish Dalzell, Billy Harmon, Jack Stratton, Brett Cameron, Marshall Suckling

    Tyler Campbell, Bailyn Sullivan, Pita Ahki, Dwayne Sweeney, Sevu Reece, Sam Christie, Harrison Levien; Jordan Manihera, Mitch Jacobson, Luke Jacobson, James Tucker, Jacob Skeen, Atu Moli
    Reserves: Samisoni Taukei'aho, Loni Uhila, Sefo Kautai, Adam Burn, Pele Cowley, Matty Lansdown, Tevita Taufui


    Wellington v Otago Westpac Stadium, Wellington 1-Oct 2:35 PM

    Trent Renata, Julian Savea (captain), Thomas Umaga-Jensen, Regan Verney, Ben Lam, Jackson Garden-Bachop, Kemara Hauiti-Parapara, Galu Taufale, Du'Plessis Kirifi, Mateaki Kafatolu, Will Mangos, Sam Lousi, Alex Fidow, Leni Apisai, Tolu Fahamokioa
    Reserves: Asafo Aumua, Sitiveni Paongo, Joe Apikotoa, Chris Middleton, Teariki Ben-Nicholas, Sheridan Rangihuna, Billy Proctor, Losi Filipo

    .Craig Millar, 2.Sekonaia Pole, 3.Hisa Sasagi, 4.Blair Tweed, 5.Josh Dickson, 6.Josh Furno, 7.Adam Knight, 8.Mika Mafi, 9.Jonathan Ruru, 10.Josh Ioane, 11.Jona Nareki, 12.Teihorangi Walden, 13.Patelesio Tomkinson, 14.Latu Vaeno, 15.Fletcher Smith
    Reserves: 16.Ricky Jackson, 17.Aki Seiuli, 18.Donald Brighouse, 19.Joketani Koroi, 20.Slade McDowall, 21.Josh Renton, 22.Hayden Parker, 23.Vilimoni Koroi


    Counties Manukau v Northland Ecolight Stadium, Pukekohe 1-Oct 4:35 PM

    Pauliasi Manu, Joe Royal, Coree Te Whata-Colley, Jimmy Tupou, Martin Matiaha, Ronald Raaymakers, Fotu Lokotui, Sam Henwood, Augustine Pulu, Baden Kerr, Tevita Nabura, Orbyn Leger, Nigel Ah Wong, Albert Nikoro, Tim Nanai-Williams
    Reserves: Gafatasi Su’a, Sean Bagshaw, Kalolo Tuiloma, Viliami Taulani, Liam Daniela, Stephen Donald, Luteru Laulala

    Northland: Ross Wright, Matt Moulds, Ropate Rinakama, Joshua Goodhue, Tim Bond, Jack Ram, Kara Pryor, Matt Matich, Sam Nock, Peter Breen, Solomon Alaimalo, Tamati Tua, Rene Ranger, Jordan Hyland, Matt Wright
    Reserves: Jordan Olsen, Phil Kite, Chris Apoua, Jaycob Matiu, Emil Pittman, Tim Blundell, Blake Hohaia



Log in to reply
 

Looks like your connection to The Silverfern.com was lost, please wait while we try to reconnect.